Doç. Dr. Tamer SEYHAN Estetik Güzellik

Çalışma Saatleri : Pazartesiden cumaya - 09:00 - 18:00
  İletişim : 0553 235 6910 - 0532 335 3455

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz işleminde 1mm’den küçük fiberler yardımıyla verilen lazer enerjisi ile yağ hücreleri patlatılıp sıvılaştırılması esasına dayanır. Bu yöntem yağ alma ameliyatlarında devrim yaratmıştır. Çünkü yaratttığı ısı etkisiyle hem cilt gevşekliği hemde bölgesel yağlanma gibi problemlerin giderilmesinde etkin olarak kullanılır. Yine ısı etkisiyle cilt altı damarlar daraldığı için kanama ve morarma daha az olur. Lazer lipoliz yöntemi ile basen, karın, bel gibi yağ biriken bölgelerde ve ayrıca yüz bölgesi, ayak bileği, diz ve kol-bacak iç yüzleri çene altı gibi cilt gevşekliği olan bölgelerde etkin sonuç alınmaktadır. Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha sıkı ve genç görünmesini de sağlar. Lazer Lipoliz aşırı terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altında da kullanılmaktadır.

Lazer Lipolizin avantajları nedir?

Lazer Lipoliz oldukça etkili, kanama ve morarmanın daha az olduğu, kısa sürede iyileşme sağlayan bir yöntemdir. Küçük yağ fazlalıkları lokal anestezi altında da lazer lipoliz ile düzeltilebilir. Uygulama sırasında yapılan kesi 1-2 mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası hastanın günlük hayatına, işine veya sosyal hayatına dönmesi klasik yönteme göre çok daha kısa sürede olur.

Lazer Lipolizin nasıl etki eder?

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede lazer enerjisinin fotomekanik etki ve fototermal etkisi ile yağ dokusunu sıvılaştırır. Sıvılaşan yağ istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla aspire edilebilir. Fototermal etki aynı zamanda bu bölgedeki ince damarların koagülasyonuna (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki ile uygulama sonrasında morarma daha az olur. Fotostimülasyon etki ile kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan cildin daha gergin ve genç görünmesi sağlanır.

Lazer Lipoliz hangi hastalarda ideal seçimdir?

  1. Bölgesel olarak az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olanlarda;
  2. Boyun cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
  3. Koltuk altında aşırı terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

Lazer Lipoliz sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hastalar harcadığı enerjiden daha fazla kalori alırsa bu fazla kalori vücutta yağ doku olarak depolanır. Bu sebeple hastalarımıza uygulama sonrası düzenli egzersiz yapmalarını ve kalori alımını kısıtlamalarını önererek işlemle elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.

Gıdı bölgesinde Lazer Lipoliz nasıl uygulanır?

Gıdı bölgesi ve yanak yağları birçok kişinin rahatsız olduğu ve insanları olduğundan daha kilolu gösteren bölgelerden biridir. Gıdı yağları kişinin kilo vermesinden de çok etkilenmez. Lazer lipolizde özel kanüller yardımıyla bu bölgedeki yağlar kolaylıkla alınır. Kanüller kulak arkasına ve boyun altına açılan küçük kesiklerden sokularak işlem yapılır ve izleri asla belli olmaz.

Lazer lipoliz erkelerde hangi işlemlerde kullanılabilir?

Lazer lipoliz erkelerde bölgesel yağ fazlalıkları yanısıra erkekler için önemli bir problem olan “JİNEKOMASTİ”nin (erkek memesinin aşırı büyümesi) tedavisinde de altın standart bir yöntemdir. Erkeklerde çok büyük görsel ve psikolojik problem yaratan bu bozukluğun tedavisinde lazer lipoliz çok başarılıdır. Büyüyen meme dokusu içinde bulunan çok miktardaki sert yağ dokusu klasik liposuction yöntemiyle alınamazken, lazer lipoliz bu yağların eritilerek alınmasına olanak sağlamaktadır. Sonuç olarak hastalarımız neredeyse hiç iz kalmadan, büyük problem olan aşırı büyümüş gögüslerinden kurtulmaktadır.